מלגת האקדמיה ללשון העברית ‏ע"ש ראובן אוחנא

מלגת האקדמיה ללשון העברית על שם ראובן אוחנא מיועדת לתלמידי התואר הראשון בחוגים ללשון העברית באוניברסיטאות בישראל (בשנה השנייה או השלישית ללימודיהם). המלגה מוענקת בתרומת אלמנתו ד"ר סימון מרג'ן־אוחנא ובני המשפחה להנצחת זכרו.

בשנת תשפ"ג הגישו מועמדוּת למלגה תשעה סטודנטים וסטודנטיות מכל האוניברסיטאות בארץ. חברי ועדת המלגות לשנה זו היו נשיא האקדמיה פרופ' אהרן ממן, חברת האקדמיה הסופרת גיל הראבן וד"ר סימון אוחנא. הוועדה בחרה ארבעה מועמדים מצוינים בעלי יכולות אקדמיות מובהקות, שאיפה להצלחה ומצוינות ונסיבות חיים המצדיקות קבלת מלגה. הזוכות והזוכים לתשפ"ג הם:

  1. מר יאיר אנקור מאוניברסיטת חיפה
  2. גב' לינוי בן יוסף מהאוניברסיטה העברית
  3. גב' הדר הררי מאוניברסיטת תל אביב
  4. גב' מלכות ים קשת מהאוניברסיטה העברית

אנו מקווים כי המלגה תשמש מנוף להמשך התפתחותם בתחום הלשון בעתיד.

תקנון המלגה

ראובן רוברט אוחנא ז"ל

רוברט ראובן אוחנא

ראובן רוברט אוחנא הוא בנם הבכור של יעקב ז'אק אוחנא וריקה אוחנא לבית עמאר. הוא נולד בט"ו באב תרצ"ב (17 באוגוסט 1932) בעיר רבאט בירת מרוקו, ונפטר בג' באדר ראשון תשע"ו (12 בפברואר 2016) בהיותו בן שמונים ושלוש.

בילדותו ובנערותו חי במרוקו, ואת לימודיו הגבוהים רכש בבית הספר היוקרתי למסחר בעיר ליון בצרפת. לימים היה לאיש עסקים ופעל בין השאר בעסקי אביו שהיה הגזבר של לשכת המסחר במרוקו.

ראובן אוחנא נודע בתכונותיו הטובות והשתתף בכל הפעילות התרבותית של החברה. הוא היה קשוב לענייני משפחתו, לסביבתו החברתית ולענייניהם של אנשים רחוקים.

במלגה הזאת יש כדי להמשיך את דרכו של רוברט ראובן אוחנא בחייו ולכבד את זכרו המבורך.

זוכי פרס המלגה ע"ש ראובן אוחנא לשנת תשפ"ב
זוכי פרס המלגה ע"ש ראובן אוחנא לשנת תשפ"א