הרצאה מקוונת לקראת שבועות

יום רביעי ב' בסיוון תשפ"ב, 1 ביוני 2022, בשעה 19:00

מתן תורה: שני סיפורי חתונה
עיון בפיוטים לחג השבועות

לקראת חג השבועות אנו מזמינים אתכם להרצאה חגיגית מקוונת (ב"זום") של פרופ' שולמית אליצור, חברת האקדמיה ללשון העברית וחוקרת הפיוט הקדום ושירת ימי הביניים.

הנושא המרכזי בפיוטים לחג השבועות הוא מתן התורה. הפייטנים מתארים זוויות שונות של האירוע. ההרצאה תתמקד בתיאורים של מעמד הר סיני כאירוע של חתונה.

מתי?

יום רביעי ב' בסיוון תשפ"ב, 1 ביוני 2022, בשעה 19:00.

להרשמה

  שם פרטי (שדה חובה):

  שם משפחה (שדה חובה):

  דואר אלקטרוני (שדה חובה):

  על ההרצאה

  בהרצאה נעקוב אחרי פיוטים שונים, מקדומים במיוחד ועד למאוחרים, וננסה לגלות מי הם החתן והכלה ומה תפקידה של התורה בסיפור. יתברר שהפיוטים מעלים יותר מסיפור חתונה אחד, ודמויות החתן והכלה עשויות להשתנות. בתוך כך ניחשף ללשון הייחודית של הפיוטים הארץ ישראליים הקדומים ולעולם המדרשים המשתקף בהם.

  על המרצה

  שולמית אליצור, חברת האקדמיה ללשון העברית, היא פרופסור (אמריטה) בחוג לספרות עברית באוניברסיטה העברית. פרופ' אליצור עוסקת בחקר השירה העברית מימי הביניים והפיוטים, בעיקר מן הגניזה הקאהירית, ותולדות התפילה והמנהגים. משנת  תשס"ו היא מנהלת את המפעל לחקר השירה והפיוט בגניזה על שם עזרא פליישר.

  פרטים נוספים

  * הקישור לפעילות יישלח מייד לאחר ההרשמה בצירוף הודעה על אישור ההרשמה. אנא בדקו שכתובת הדואר האלקטרוני תקינה או אם הקישור הגיע לתיבת דואר הזבל.

  * תזכורת תישלח אליכם יום או יומיים לפני הפעילות.

  * אם לא קיבלתם את הקישור, כתבו אלינו לפחות שעתיים לפני שעת הפעילות לכתובת הזאת: kahal@hebrew-academy.org.il. לא נוכל לענות על פניות שיגיעו ברגע האחרון.